Google értékelés
5.0
5567 értékelés alapján
js_loader

online időpontfoglalás Receptírás

Sem megbízhatóság, sem diszkréció, sem empátia terén nem szeretnél kompromisszumokat kötni, mikor rendelőt keresel?

Férfiak nemzőképesség vizsgálata

Budaörs Corvin Pasarét

Meddőségről beszélünk, ha 1 év rendszeres nemi élet esetén sem következik be a terhesség.

Nehezített teherbe esés, meddőség esetén 40%-ban a férfinél, 40%-ban a nőnél, és 20%-ban mindkettőjüknél találunk valami eltérést, így nagyon fontos, hogy – akár már a gyermekvállalás előtt – a pár férfi tagjánál is történjen vizsgálat.

Lénárt Karolina

Google értékelés

„Azonnal találtam megfelelő időpontot online, a rendelő nagyon szép volt a munkatársak pedig szuper kedvesek, a vizsgálat alatt nagyon alapos magyarázatot kaptam mindenre. 1,5 éves babával érkeztem, egy asszisztens hölgy rögtön segített és játszott vele, hogy a vizsgálat zökkenőmentesen történhessen!”

Kiemelkedő színvonalú ellátás

Professzionális szolgáltatások
széles választéka

Szakmailag és emberileg
is kiemelkedő orvoscsapat

Egyedi, nyugodt
és kényelmes környezet

Néhány olyan kérdés, ami valószínűleg benned is megfogalmazódott már

Mi lehet a probléma?

A legismertebb eltérés a spermaszám csökkenése avagy a spermiumok teljes hiánya. Ezen kívül lehet azonban eltérés a kiskatonák alakjában, valamint mozgásukban is: lomhábbá válhatnak illetve céltalanul bolyonghatnak.

A vizsgálat egyszerű: csupán mintát kell adni (ami – valljuk be – egy férfinek kevésbé kellemetlen, mint egy nőnek egy petevezeték-átjárhatósági vizsgálat).

Milyen vizsgálatokat lehet a mintából elvégezni?

A legismertebb eltérés a spermaszám csökkenése avagy a spermiumok teljes hiánya. Ezen kívül lehet azonban eltérés a kiskatonák alakjában, valamint mozgásukban is: lomhábbá válhatnak illetve céltalanul bolyonghatnak.

A vizsgálat egyszerű: csupán mintát kell adni (ami – valljuk be – egy férfinek kevésbé kellemetlen, mint egy nőnek egy petevezeték-átjárhatósági vizsgálat).

Mire kell figyelni a mintaadásnál?

  • A mintát 3-7 nap önmegtartóztatás után steril mintatároló edénybe (gyógyszertárban kapható) kell leadni. Hosszabb önmegtartóztatási idő esetén általában a spermiumok mozgásában találunk kórosabb eltérést, rövidebb idő esetén a spermiumok száma mutathat valótlan értéket.
  • Az önmegtartóztatási időszak alatt kerüld a szaunát, a forró fürdőt és a túlzott alkohol fogyasztását.
  • A mintaadás előtt fontos a kézmosás és nemiszerv alapos megtisztítása.
  • Mintaadás természetesen a legtöbb esetben maszturbációval történik, de nem tiltott a segítség igénybevétele sem, – ugyanakkor figyelni kell arra, hogy az ejakulátum első fele mindenképpen az edénybe kerüljön, hiszen ez tartalmazza a hímivarsejtek jelentős részét.
  • Kérjük, az edényre jól olvashatóan tüntesd fel a nevedet!
  • Az edényt alufóliába csomagolva, lehetőleg testmelegen tartva (pulóver alatt) 1-2 órán belül juttasd el hozzánk.

Bővebben a férfiak nemzőképesség vizsgálatáról és ezzel kapcsolatos kérdéskörökről

A vizsgálat során először az ejakulátum makroszkópos adatait (ondó térfogatot, pH értéket, viszkozitást, szín, elfolyósodási időt) értékeljük, majd mikroszkópos vizsgálattal megállapítjuk a spermiumszámot, motilitási (mozgási) és morfológiai (alaki) jellemzőket.

Ez a alapvizsgálat a nemzőképesség megítéléséhez elengedhetetlen, azonban sokszor nem elég még akkor sem ha az eredmények normálisak, hiszen a spermáknak ezen fizikai tulajdonságain túl biológiai és biokémiai jellemzői is jelentős szerepet játszanak a megtermékenyítésben.

A HBA-TESZT AZ ÉRETT SPERMIUMOK ARÁNYÁNAK MEGÁLLAPÍTÁSÁRA SZOLGÁLÓ MÓDSZER.

Segítségével becsülni tudjuk a spermiumok termékenyítő képességét. A vizsgálat során ondót cseppentünk egy hialuronsavat tartalmazó speciális tárgylemezre, és megnézzük, hogy a spermiumok hány százaléka képes a hialuronsavhoz kötődni. A természetben csak az érett spermiumok tudnak kötődni a petesejt burkában lévő hialuronsavhoz, ami szükséges a megtermékenyülés sikerességéhez.

A klasszikus spermakép (SPG) és a HBA (spermiumok hialuronsav kötő képességét megmutató vizsgálat) után a legfontosabb teszt. Valójában ezt a hármat minden esetben kívánatos lenne elvégezni, ha egy párnál nem jön össze a baba fél-egy éven belül (korfüggő), avagy 40 éves kortól gyakorlatilag azonnal, amikor megszületett a gyermekvállalás gondolata.

Azt mindenki tudja, hogy a nőkben a petesejtek minősége az életkor előrehaladtával romlik, hisz ezért – is – kell szűrni a magzatokat Down-kórra ill. más fejlődési rendellenességekre.

Azt azonban már kevesen tudják, hogy a férfiaknál is lehet gond az örökítőanyag, azaz a DNS minőségével.

Bizonyos hatásokra, például stresszes élet, elhízás, dohányzás, gyulladások, idősebb életkor a spermiumokban lévő örökítőanyag, a DNS sérülhet, “töredezhet”, azaz fragmentálódik. Ez sajnos akkor is igaz, ha az alap spermakép (SPG) normál értékeket mutat!

A DNS fragmentációs vizsgálattal megtudhatjuk, hogy a spermiumok hány százalékának sérült a DNS-e. Mint régen, amikor a windows merevlemezének vizsgáltuk a töredezettségét, és kirajzolta azt a vonalkód szerű csíkot. Na ez is valami hasonló, csak sajnos egy gombnyomásra nem fog meggyógyulni. De!

Szerencsére van rá megoldás! Andrológus is javasolhat különféle gyógyszeres és antioxidáns kezeléseket, valamint ART (asszisztált reprodukció) során lehetőség van egy olyan speciális szitán átszűrni a spermiumokat, ahol a kóros DNS-űek elválnak az egészséges DNS-űektől, így lehetőségünk nyílik ez után már csak az egészséges srácokkal dolgozni.

Kiknek és mikor fontos elvégezni ezt a vizsgálatot?

Gyakorlatialg mindenkinek, aki valamiféle fertilitási problémával küzd:

  • nehezített teherbeesés
  • női oldalon mindent rendben találtak
  • eddigi vizsgálatok nem mutatták ki a “meddőség” okát
  • sikertelen inszeminációs/lombikos ciklusok
  • vetélések

Értékelése:

Minél kisebb a szám, annál jobb!:)

  • 15% alatt kiváló az érték
  • 15-20% között egyéni megítélést igényel
  • 20% felett mindenképp forduljon reprodukciós szakemberhez a további kezelési lehetőségek megbeszélése céljából

Immunológiai vizsgálat, segítségével ki tudjuk mutatni a spermában a hímivarsejtek ellen termelődő ellenanyagokat. Ezeknek az antitesteknek a jelenléte gátolhatja a spermiumok eljutását a petesejthez, csökkentve a megtermékenyülés esélyét.

Segítségével a méhszájban lévő nyák és a spermiumok kölcsönhatását vizsgáljuk az ovulációhoz közeli időpontban. Előfordulhat, hogy a hímivarsejtek a hüvelyváladékkal vagy a nyákkal érintkezve megbénulnak. Régebben úgy végezték el, hogy megkérték a párt, hogy szerelmeskedés után gyorsan fussanak be a rendelőbe, ahol a nőtől levették a mintát. Szerencsére a kor ezt már túlhaladta: ma már külön vesszük le a méhnyak nyákot a nőtől, ami olyan, mint egy rákszűrés, illetve a férfi is külön ad sperma mintát – 3-5 nap önmegtartóztatás után tetszőleges otthoni módszerrel levett minta, ami 1-2 órán belül a rendelőbe ér – és a két anyagot laboratóriumi körülmények között hozzuk össze: kenetet készítünk és mikroszkóp alatt megvizsgáljuk, hogy találunk-e mozgó spermiumokat. Ha csak inaktív hímivarsejtek láthatóak, akkor a PCT teszt pozitív, azaz összeférhetetlenség állapítható meg.

Nálunk mindig lehet még egy kérdésed!

Kollégáink a vizsgálati tevékenységek széles skálájának szakértői – így biztosítjuk, hogy bármivel is jössz el hozzánk, mindig a lehető legjobb ellátást és a legpontosabb válaszokat kapd!

Bármilyen nemzőképességi panasz esetén, vagy szűrés céljából fordulj hozzánk bizalommal!
Online időpontfoglalás

Beszéljenek helyettünk elégedett ügyfeleink

Kitűnő5.0 Alapján 5567 vélemény Írjon rólunk véleményt ittJung AgJung Ag ★★★★★ Absolutely professional team who can make you feel comfortable and cared for during tricky procedures. Reasonable prices and very friendly and knowledgeable staff and great results.Laura BaumgartnerLaura Baumgartner ★★★★★ Nagyon készségesek voltak, kisfiamra is vigyáztak míg én az orvosnál voltam. Gyorsan és gördülékenyen ment minden!Alexandra AmaraAlexandra Amara ★★★★★ Dr. Héra Annánál jártam vizsgálaton. Nagyon kedves, pontos és precíz. Mindent türelmesen elmagyarázott és átbeszéltünk. Először vizsgált meg orvos így, hogy szinte nem is éreztem semmit. Minden oda van készítve az öltözőbe ami kellhet a vizsgálat utánra. A rendelő, a mosdó, a recepció abszolút tiszta, a egész benti részen lábzsák vagy papucs kell. Kényelmes fotelek kávé, ásványvíz és csoki. Szuper volt minden.Elena ZolaElena Zola ★★★★★ Reception were very helpful and friendly and were happy to speak English with me. I saw Dr Hera Anna who was great - professional, friendly, informative and caring. I highly recommend!Tünde Palotainé JánoshegyiTünde Palotainé Jánoshegyi ★★★★★ Kellemes, barátságos légkör. A recepción segítőkészek. Kedves, türelmes orvos, készséggel elmagyarázott mindent. Egészségmegőrzésen van a hangsúly! Ajánlani tudom!L33 Medical - Budaörs, nőgyógyászat.Vborcsa13 Borcsa13vVborcsa13 Borcsa13v ★★★★★ Nagyon kedves volt a doktornő, alapos volt és minden kérdést körbe jártunk:)! Köszönöm!Kincső HorváthKincső Horváth ★★★★★ Igényes, szép, nyugodt rendelő, kedves és emberi szakemberek.Brigitta BonifertBrigitta Bonifert ★★★★★ Minden rendben volt, segítőkész a személyzet, orvosok türelmesek, tájékoztatnak mindenről, határidők pontosan betartva. Elégedett vagyok, ajánlani tudom a helyet.Anna FriczAnna Fricz ★★★★★ Dr. Héra Annát szívből ajánlom, végtelenül kedves és alapos, egy percig se éreztem magam kellemetlenül. A Doktornő a legjobb nőgyógyász, akinél valaha jártam. A vizsgálatra időben hívtak be, nem volt csúszás😊 A rendelő nagyon rendezett és tiszta.Petra Győrfi-NovákPetra Győrfi-Novák ★★★★★ Mindig nagyon segítőkész mindenki. Bíró doktornőhöz bármilyen kérdéssel lehet fordulni, alapos, kedves, figyelmes.Szilvia Anna NagySzilvia Anna Nagy ★★★★★ Jó idejönni, szakmailag és emberileg is megkapjuk , amire szükségünk van.Adrienn BeszeAdrienn Besze ★★★★★ Tiszta és szép környezet, mindenki kedves volt és maximális odafigyeléssel, precízen viselkedtek a páciensekkel.Dr. Iszlai-Téglás Beáta rendkívül kedves és empatikus volt. A vizsgálat során minden kérdésemre választ kaptam, én csak ajánlani tudom őt.Kitty ZinnerKitty Zinner ★★★★★ Kiváló ellátás, kedves orvosok és személyzet ☺️ csak ajánlani tudom!Marika RáczMarika Rácz ★★★★★ Nagyon elégedett vagyok a doktornő szakértelmével és kedvességével. A vizsgálat során figyelmes, türelmes és alapos volt, mindent érthetően elmagyarázott.Külön köszönöm a megnyugtató légkört, amely sokat segített. Az asszisztens hölgy rendkívül kedves és segítőkész volt már az érkezésemkor és a vizsgálat után gördülékenyen és profi módon intézte az adminisztrációt. Külön öröm volt a barátságos, megnyugtató hozzáállása, ami még kellemesebbé tette a látogatásomat. Köszönöm a figyelmességét!Liliána TörökLiliána Török ★★★★★ Ma jártam először a Budaörsi L33-ban, Dr. Lőrincz Anita doktornőnél, mindenki nagyon kedves, szimpatikus volt. Csak ajánlani tudom ezt a helyet.Lilla AbafalviLilla Abafalvi ★★★★★ Mérhetetlen kedvesség és precizitás.Erika MarisErika Maris ★★★★★ Babamozin voltunk. 🥰 Mindenki nagyon kedves volt, a doktornő mindig mindent mondott mikor mit lát 🥰Kocsis RékaKocsis Réka ★★★★★ Nagyon elégedett vagyok a szolgáltatással,körülményekkel. Dr. Biró Noéminél jártam. A doktornő végtelenül megértő,segítőkész,kedves, empatikus volt. Naprakész a tanulmányokkal,kutatásokkal kapcsolatban. Érezhető rajta a szakma iránti elhivatottsága és a segítő szándék. Biztonságot sugároz. A vizsgálat során tájékoztatott minden lépésről,mozdulatról. Csak szuperlatívuszokban tudok írni róla.Köszönöm!Vojcek EszterVojcek Eszter ★★★★★ Dr. Fekete Áron nagyon professzionális volt, minden kérdésre válaszolt. Nyugodt volt és türelmes. Kiemelkedően megnyugtató volt a magas szintű szaktudása és embersége.Johanna HangyálJohanna Hangyál ★★★★★ A rendelő tiszta, rendezett. Többször voltam már a Budaörsi rendelőbe, mindig nagyon udvariasak és gyorsak a kollegák. A laborvizsgálat gyors, fájdalom mentes, akár azonnal tudnak fogadni és hamar meg van az eredmény. Az online időpontfoglalási rendszer nagyban megkönnyíti a gyors, kényelmes ügyintézést. Az orvosok nagyon kedvesek, és felkészültek a probléma megoldására.js_loader