Vérvétel gyorsan, kényelmesen, rugalmasan
Labordiagnosztika
Budaörs Corvin Pasarét
A labordiagnosztika vér, vizelet és egyéb testnedvek elemzésével segít a különböző betegségek felismerésében és a betegek állapotának ellenőrzésében. Legyen szó rutinvizsgálatokról, hormonális eltérések kimutatásáról vagy speciális diagnosztikai tesztekről, a laboratóriumi eredmények pontos és megbízható információkat nyújtanak.
Ha neked sincs időd órákig ücsörögni a szakrendelőben a vérvételre várva, ráadásul éhgyomorra, nálunk a legjobb helyen vagy! Előre egyeztetett időpontban, saját igényeidhez igazodva végeztetheted el a laborvizsgálatodat. Nincsenek kígyózó sorok, nem várakoztatunk üres hassal – csak indokolt esetben kérjük az éhgyomorral érkezést.
Rendelőnkben lehetőség van a Magyarországon elérhető összes vérvételi teszt elvégzésére, a sima vérképtől az összetett immunológiai vizsgálatokig. A vizsgálatokat beutaló nélkül is elvégezzük, és segítünk a kérésednek, illetve panaszaidnak leginkább megfelelő csomagokat kiválasztani.
Lénárt Karolina
Google értékelés
„Azonnal találtam megfelelő időpontot online, a rendelő nagyon szép volt a munkatársak pedig szuper kedvesek, a vizsgálat alatt nagyon alapos magyarázatot kaptam mindenre. 1,5 éves babával érkeztem, egy asszisztens hölgy rögtön segített és játszott vele, hogy a vizsgálat zökkenőmentesen történhessen!”
Kiemelkedő színvonalú ellátás
Professzionális szolgáltatások
széles választéka
Szakmailag és emberileg
is kiemelkedő orvoscsapat
Egyedi, nyugodt
és kényelmes környezet
Amit érdemes tudnod laborvizsgálat előtt
- Reggeli órákban javasolt elmenni vérvételre (7-9 óra között), különösen akkor, ha terheléses vizsgálat (terheléses vércukor, inzulin rezisztencia) is történik, hisz ebben az esetben az első és utolsó vérvétel között két óra telik el!
- Lehetőség szerint minden vizsgálat éhgyomorra történjen, de amennyiben már véletlen ettél, akkor se ess pánikba: sok esetben a vizsgálatok így is elvégezhetőek, valamint étkezés után 6 órával ismét. Ilyen kérdéses esetben bátran hívd szakasszisztenseinket, akik szívesen segítenek kiválasztani a vizsgálat megfelelő időpontját – az étkezést is figyelembe véve.
- Vérvétel előtt sima víz (csapvíz vagy szénsavmentes, ízesítetlen ásványvíz) fogyasztása ajánlott.
- Éhgyomri vérvétel esetén a kávé és tea fogyasztása is módosíthatja az eredményeket, ezért azokat sem szabad inni.
- 14 év alatti gyermek esetében, kérjük, hogy mindig telefonon jelentkezzetek be a vizsgálatra.
Ha kérdésed van, vagy további információra van szükséged, hívd bátran kollégáinkat, akik készséggel állnak rendelkezésedre.
Maximális rugalmasság, hogy mindig kényelmesen törődhess egészségeddel
A nem éhgyomorra történő vizsgálatokat külön kérés alapján vérvételi időn túl, délután is elvégezzük! Ez esetben mindenképp telefonos bejelentkezés és megbeszélés szükséges.
Eredményeidet a legtöbb esetben másnap (délutáni vérvétel esetén két nap múlva) emailben küldjük el Neked. Ha nem használsz levelező rendszert, leleteidet papíron is át tudjuk adni rendelési időben. Speciális laboratóriumi teszt végzésekor az eredmény később érkezik meg, erről a vérvételkor részletesen tájékozódhatsz.
Online időpontfoglalásNeked milyen problémában segíthetünk?
2-5. Ciklusnapi Hormonvizsgálatok
A menstruációs ciklus korai szakaszában végzett hormonvizsgálatok kulcsfontosságú információkat nyújtanak a termékenység és a petefészkek működésének értékeléséhez. Az alábbi hormonokat mérjük:
FSH (Follikulusstimuláló hormon)
Az FSH szintje megmutatja, hogy a petefészkek hogyan reagálnak a hormonális stimulációra. Fontos szerepet játszik a petesejtek érésében, és az értékek változása utalhat a petefészek tartalékaira.
LH (Luteinizáló hormon)
Az LH szabályozza az ovulációt és a sárgatest kialakulását. Az FSH-hoz viszonyított szintje segít azonosítani esetleges hormonális egyensúlyzavarokat, például a policisztás petefészek szindrómát (PCOS).
E2 (Ösztradiol)
Az ösztradiol az egyik legfontosabb női nemi hormon, amely a tüszőérés folyamatát jelzi. Az értékek segítenek megítélni a petefészek aktivitását.
AMH (Anti-Müllerian hormon)
Az AMH a petefészek tartalékainak egyik legpontosabb mutatója. Mérése támpontot ad a termékenységi kezelések megtervezéséhez és a petefészek korai kimerülésének felismeréséhez.
TSH (Pajzsmirigyserkentő hormon)
A pajzsmirigy működésének szabályozásában kulcsszerepet játszó TSH értéke szorosan összefügg a termékenységgel. A rendellenes pajzsmirigy-működés akár menstruációs zavarokat vagy meddőséget is okozhat.
Miért fontosak ezek a vizsgálatok?
A 2-5. ciklusnapi hormonvizsgálatok segítenek:
• Feltérképezni a petefészkek tartalékait
• Diagnosztizálni a hormonális egyensúlyzavarokat
• Meghatározni a megfelelő kezelési stratégiát a termékenységi problémák megoldására
Hogyan zajlik a vizsgálat?
A laborvizsgálatot a ciklus 2-5. napján, egy egyszerű vérvétellel végezzük. Az eredmények alapján orvosaink személyre szabott tanácsadást és kezelési tervet kínálnak.
Időpontfoglalás
Foglalj időpontot még ma, és lépj közelebb a babavárás álmodhoz!
19-21. Ciklusnapi Hormonvizsgálatok
A menstruációs ciklus második felében végzett hormonvizsgálatok segítenek feltárni a hormonális egyensúly zavarait, amelyek hatással lehetnek a termékenységre, a menstruációs ciklusra és az általános egészségre. Az alábbi hormonokat vizsgáljuk:
Progeszteron
A progeszteron szintje a sárgatest működésének egyik legfontosabb mutatója. Az ovuláció után emelkedő progeszteron hormon biztosítja a méhnyálkahártya megfelelő állapotát a megtermékenyített petesejt beágyazódásához. Alacsony szintje utalhat luteális fázis elégtelenségre.
Prolaktin
A prolaktin hormon az emlőmirigyek tejtermelését szabályozza, de emelkedett szintje meddőségi problémákat, menstruációs zavarokat, vagy egyéb hormonális egyensúlytalanságokat okozhat. A prolaktin vizsgálata segít az esetleges túlzott hormontermelés azonosításában.
Tesztoszteron
A tesztoszteron, bár elsősorban férfi hormonként ismert, a nők szervezetében is fontos szerepet játszik. A túl magas szintje gyakran összefüggésbe hozható a policisztás petefészek szindrómával (PCOS), a szőrösödés fokozódásával vagy akné kialakulásával.
Miért fontosak ezek a vizsgálatok?
A 19-21. ciklusnapi hormonvizsgálatokkal:
• Ellenőrizhető a sárgatest működése és a luteális fázis minősége
• Diagnosztizálhatók a hormonális egyensúlyzavarok, mint például a hiperprolaktinémia vagy a PCOS
• Támogatják a meddőségi kezelések pontos megtervezését
Női HIV Panel (IVF Előtt)
Az in vitro fertilizáció (IVF) előtti alapvető laboratóriumi szűrővizsgálatok részeként a Női HIV Panel segítségével átfogó képet kapunk az esetleges fertőző betegségek jelenlétéről, amelyek befolyásolhatják a sikeres terhesség létrejöttét vagy az egészség védelmét.
A vizsgálati csomag tartalma:
• HIV (Humán Immundeficiencia Vírus)
A HIV szűrése alapvető fontosságú a fertőző betegségek átvitelének megelőzésében. Korai felismerése és kezelése elengedhetetlen a magzat és a partnerek egészségének védelméhez.
• Hepatitis B
A hepatitis B vírus (HBV) fertőzése májkárosodáshoz és a vírus anyai-magzati átviteléhez vezethet. A szűrés lehetővé teszi a megfelelő kezelési és megelőzési intézkedéseket.
• Hepatitis C
A hepatitis C (HCV) diagnosztizálása és kezelése segít csökkenteni a magzati átvitel kockázatát, és elősegíti a biztonságos terhességi folyamatot.
• VDRL (Szifilisz)
A szifilisz vérvizsgálata kiemelten fontos, mivel kezeletlen esetben súlyos komplikációkat okozhat a terhesség alatt, például vetélést vagy magzati károsodást.
• TORCH Panel
A TORCH panel olyan fertőzésekre fókuszál, amelyek veszélyesek lehetnek a terhesség során:
• Toxoplazmózis
• Rubeola (rózsahimlő)
• Cytomegalovírus (CMV)
• Herpes simplex vírus (HSV)
Férfi HIV Panel (IVF Előtt)
Az in vitro fertilizáció (IVF) előtti szűrővizsgálatok nemcsak a nő, hanem a férfi partner egészségét is érintik. A Férfi HIV Panel a legfontosabb fertőző betegségek szűrését tartalmazza, amelyek hatással lehetnek a termékenységre, a kezelés biztonságára és a magzat egészségére.
A vizsgálati csomag tartalma:
• HIV (Humán Immundeficiencia Vírus)
A HIV szűrése alapvető jelentőségű az átvitel megelőzése és a terhességi kockázatok csökkentése érdekében. Korai felismerése lehetővé teszi az időben történő kezelést.
• Hepatitis B
A hepatitis B vírus (HBV) jelenléte májkárosodást okozhat, és a vírus átadható a partnernek vagy a magzatnak. A szűrés segít a kockázatok minimalizálásában.
• Hepatitis C
A hepatitis C (HCV) szűrése kulcsfontosságú a fertőzés terjedésének megakadályozásában, mivel ez a vírus is komoly egészségügyi kockázatot jelenthet.
• VDRL (Szifilisz)
A szifilisz egy szexuális úton terjedő betegség, amely kezeletlenül terhességi komplikációkat és magzati károsodást okozhat. A VDRL teszt a szifilisz korai felismerését szolgálja.
• CMV (Cytomegalovírus)
A CMV egy gyakori vírusfertőzés, amely tünetmentesen lehet jelen, de a magzatra nézve komoly kockázatot jelenthet. A szűrés különösen fontos az IVF kezelések előtt.
1. Trimeszteri Laborvizsgálatok („Kisterhes” Laborok)
A terhesség korai szakaszában végzett laborvizsgálatok elengedhetetlenek az anya és a magzat egészségének nyomon követéséhez. Az 1. trimeszteri laborok átfogó képet adnak a kismama általános állapotáról, a terhesség biztonságáról, és segítenek az esetleges kockázatok időben történő felismerésében.
A vizsgálati csomag tartalma:
• Vérkép és vizeletvizsgálat
A vérkép elemzése segít az anémia (vérszegénység) felismerésében, míg a vizeletvizsgálat a veseműködésről és esetleges fertőzésekről ad tájékoztatást.
• Vércsoport és ellenanyag szűrés
A vércsoport és az Rh-faktor meghatározása kulcsfontosságú az Rh-összeférhetetlenség felismerésében. Az ellenanyagszűrés segít a magzatot veszélyeztető immunreakciók megelőzésében.
• Glükóz
A vércukorszint mérése az esetleges terhességi cukorbetegség korai jeleinek azonosítására szolgál.
• Elektrolitok: Na (nátrium), K (kálium), Ca (kalcium), Cl (klorid)
Az elektrolitok szintje a szervezet hidratációs állapotáról és az izmok, idegek megfelelő működéséről nyújt információt.
• Májfunkciós vizsgálatok: GOT, GPT, GGT, AP, LDH, bilirubin
Ezek a tesztek a máj működésének és esetleges rendellenességeinek ellenőrzésére szolgálnak.
• Vesefunkció: húgysav, karbamid, kreatinin, GFR
A veseműködés ellenőrzése különösen fontos a terhesség során, mivel a vese terhelése fokozódik.
• Fehérje- és albuminszintek, összfehérje
A fehérjeszintek megmutatják, hogy a szervezet megfelelően működik-e és elegendő tápanyagot biztosít-e a terhességhez.
• TSH (Pajzsmirigyserkentő hormon)
A pajzsmirigy egészséges működése alapvető a terhesség zavartalan lefolyásához és a magzat fejlődéséhez.
• Vas
A vas szintje a vérképződéshez és az oxigénszállításhoz nélkülözhetetlen, különösen a terhesség alatt.
• Fertőzés szűrés: Lues (szifilisz), Hepatitis B
A fertőzések korai felismerése elengedhetetlen az anya és a magzat egészségének védelme érdekében.
24 Hetes Várandós Laborvizsgálatok
A terhesség középső szakaszában, a 24. hét környékén végzett laborvizsgálatok fontos információkat nyújtanak a kismama és a magzat egészségéről. Ez az időszak különösen alkalmas a terhességi cukorbetegség (gesztációs diabétesz) szűrésére, valamint a vesefunkciók, a máj működése és az anyai tápanyagszintek ellenőrzésére.
A vizsgálati csomag tartalma:
• OGTT (Orális glükóztolerancia teszt)
Az OGTT segítségével azonosítható a terhességi cukorbetegség. A vizsgálat során először éhgyomri vércukorszintet mérünk, majd egy meghatározott mennyiségű cukoroldat elfogyasztása után ismételt vérvételekkel követjük a vércukorszint változásait.
• Vizeletvizsgálat
A vizeletmintából kimutathatók a húgyúti fertőzések, valamint a fehérje- vagy cukorürítés, amelyek vesefunkciós problémákra vagy terhességi komplikációkra utalhatnak.
• Vérkép
A vérképvizsgálat segít az anémia (vérszegénység) és egyéb vérképzési zavarok korai felismerésében.
• Elektrolitok: Na (nátrium), K (kálium), Ca (kalcium), Cl (klorid)
Az elektrolitok szintje fontos információt ad a kismama hidratációs állapotáról és a szervezet ásványianyag-egyensúlyáról.
• Májfunkciós vizsgálatok: GOT, GPT, GGT, AP, LDH, bilirubin
Ezek a vizsgálatok a máj működését ellenőrzik, és segítenek az epeutak vagy a máj rendellenességeinek azonosításában.
• Vesefunkció: húgysav, karbamid, kreatinin, GFR
A veseműködés szoros nyomon követése kiemelten fontos, mivel a vese terhelése a terhesség alatt növekszik.
• Fehérjék: albumin, összfehérje
A fehérjeszintek mérésével azonosíthatók a táplálkozási hiányosságok vagy a vesefunkciók zavara.
• Vas
A vas szintje az oxigénszállításhoz nélkülözhetetlen. Az alacsony vasértékek vérszegénységet jelezhetnek, amely a magzat fejlődésére is hatással lehet.
Gyermek vérvétel
Az L33 Medical budaörsi rendelője minden kedden 7:00 és 10:30 között biztosít gyermek vérvételi szolgáltatást. Az árak nem egységesek, a kért vizsgálatok típusától függnek.
Szakszerű és tapasztalt kezekben
A vérvételt Lak-Józsa Edina végzi, aki szakképzett csecsemő- és gyermekápoló. Nagy tapasztalattal rendelkezik ezen a területen, és akár egynapos újszülöttekkel is dolgozik.
Szolgáltatások köre
A rendelőben különböző vizsgálatok érhetők el gyerekek számára, például:
- Általános nagylabor vizsgálatok (ide tartozik pl. a vérkép, a széklet- és vizeletvizsgálat, máj- és vesefunkció vizsgálata, stb.)
- Allergia vizsgálatok
- Egyéb laborvizsgálatok, amelyeket egy gyermekorvos egy felnőtt esetében is javasolhat
Fontos azonban megjegyezni, hogy a cukorterheléses vizsgálat nagyon fiatal vagy vékony testalkatú gyermekeknél nem végezhető.
Fontos tudnivalók a vérvétel előtt
- Orvosi javaslat: A szülőknek ajánlott, hogy gyermekorvossal konzultáljanak, és legyen írásos orvosi javaslatuk, amely pontosan tartalmazza, milyen vizsgálatot szeretnének elvégeztetni.
- Telefonos egyeztetés: Ha nem egyértelmű, hogy az adott vizsgálat elvégezhető-e, célszerű előzetesen telefonon érdeklődni.
- Szülői kíséret: Minden gyermek vérvételére szülői kísérettel kell érkezni, életkortól függetlenül. 13 éves vagy annál idősebb gyermekek esetében is kötelező a szülő jelenléte és beleegyezése.
- Fájdalomcsillapítás: A vérvétel előtt lidokainos krém (például Emla) használatával csökkenthető a kellemetlenség.
Célunk, hogy a gyermekek számára minél stresszmentesebb környezetben végezzük el a szükséges vizsgálatokat, ezért a szakmai hozzáértés mellett a gyermekek igényeire is különös figyelmet fordítunk.
További információkért és időpont-egyeztetésért fordulj bátran az L33 Medical munkatársaihoz!
Aktuális áraink
Labordiagnosztika
2-5 ciklusnapi hormonok FSH, LH, E2, AMH, TSH | 22.000 Ft |
19-21 ciklusnapi hormonok Progeszteron, Prolaktin, Tesztoszteron | 10.000 Ft |
Női HIV panel HIV, Hepatitis B, Hepatitis C, VDRL, TORCH (IVF előtt) | 50.000 Ft |
Férfi HIV panel HIV, Hepatitis B, Hepatitis C, VDRL, CMV (IVF előtt) | 25.000 Ft |
1. trimeszteri laborok (ún. „kisterhes” laborok) vérkép, vizelet, vércsoport+ellenanyag, glükóz, Na, K, Ca, Cl, GOT, GPT, GGT, AP, LDH, húgysav, bilirubin, albumin, összefehérje, karbamid, kreatinin, GFR, TSH, vas, Lues, Hepatitis B | 28.000 Ft |
24 hetes várandós labor OGTT, vizelet, vérkép, Na, K, Ca, Cl, GOT, GPT, GGT, AP, LDH, húgysav, bilirubin, albumin, összfehérje, karbarmid, kreatinin, GFR, vas | 12.000 Ft |
36 hetes várandós labor vizelet, vérkép, vércsoport+ellenanyag, glükóz, Na, K, Ca, Cl, GOT, GPT, GGT, AP, LDH, húgysav | 18.000 Ft |
Nagylabor (vérkép, vizelet, vércukor, Na, K, Ca, Cl, GOT, GPT, GGT, AP, LDH, húgysav, bilirubin, albumin, összfehérje, karbamid, kreatinin, GFR, amiláz, lipáz, CRP, vas, vérzsírok: koleszterin, triglicerid, HDL, LDL, non-HDL) | 10.000 Ft |
Műtét előtti labor INR, vércsoport+ellenanyag, vérkép, vizelet, vércukor, Na, K, Ca, Cl, karbamid, kreatinin, GFR, GOT, GPT, GGT, LDH, AP, albumin, összfehérje, CRP, vas, bilirubin, vérzsírok: koleszterin, triglicerid, LDL, HDL, non-HDL | 20.000 Ft |
Pajzsmirigy – alap TSH, T3, T4, anti-TPO | 12.000 Ft |
Pajzsmirigy plusz TSH, T3, T4, anti-TPO, anti-thyreoglobulin, szelén, jód | 37.000 Ft |
Vas panel vas, transferrin, ferritin, vérkép | 8.000 Ft |
Inzulin rezisztencia (IR) 3 pontos vércukorszint és inzulinszint meghatározás, D-vitamin | 15.000 Ft |
Fogamzásgátló tabletta szedése előtti vérvétel – Leiden mutáció, TSH, nagylabor (ld fentebb) | 35.000 Ft |
Fogamzásgátló tabletta folyamatos szedés – éves vizsgálat vérkép, vércukor, Na, K, Ca, Cl, bilirubin, GOT, GPT, GGT, AP, LDH, karbamid, kreatinin, GFR, CRP, összfehérje, vérzsírok: koleszterin, triglicerid, HDL, LDL, non-HDL | 10.000 Ft |
Egyedi labor (Kérésedre bármilyen vérvételi teszt elvégezhető, a csomagok tetszés szerint módosíthatók, azonban ekkor az áruk változik. Ha egyedi összeállítást szeretnél, keresd kollégáinkat) |
Részletes árlista A laborvizsgálatok egyediség és a beszállítói árak folyamatos változása miatt, kérjük az aktuális árakról érdeklődjön kollégáinknál. |
Nálunk mindig lehet még egy kérdésed!
Kollégáink a labordiagnosztika széles skálájának szakértői – így biztosítjuk, hogy bármivel is jössz el hozzánk, mindig a lehető legjobb ellátást és a legpontosabb válaszokat kapd!