Sem megbízhatóság, sem diszkréció, sem empátia terén nem szeretnél kompromisszumokat kötni, mikor rendelőt keresel?
Dietetika
Pasarét
Számos egészségügyi problémára részben vagy egészben megoldást jelent a megfelelő étrend.
A dietetika az egészséges táplálkozással, diétákkal foglalkozó tudományág. A dietetikusok feladata, hogy útmutatást adjanak az optimális étrend összeállításához különböző élethelyzetek és betegségek esetén.
Sokszor már néhány apró változtatás is elég ahhoz, hogy jelentősen javítsunk az egészségünkön pusztán a táplálkozáson keresztül, de persze olyan esetek is akadnak, amikor drasztikusabb változásokra van szükség. Ha ezek elmaradnak, annak hosszú távon komolyabb következményei lehetnek, az alapbetegségek súlyosbodhatnak, szövődmények léphetnek fel. Jó példa erre a 2-es típusú cukorbetegség, amelynél a megfelelő táplálkozás a kezelés egyik alapköve.
A dietetikus az állapotod felmérését és egy alapos konzultációt követően segíten olyan étrend megtalálásában, ami hozzájárulhat ahhoz, hogy jobban érezd magad, és akár az értékeiden is javíthass. Mivel minden eset más, mindig személyre szabottan, a legújabb ajánlásokat követve állítja össze az alkalmazandó diétát.
Az életmódon változtatni nem könnyű, de a megfelelő segítséggel nem is lehetetlen – fordulj hozzánk, ha szakértői tanácsra van szükséged!
Lénárt Karolina
Google értékelés
„Azonnal találtam megfelelő időpontot online, a rendelő nagyon szép volt a munkatársak pedig szuper kedvesek, a vizsgálat alatt nagyon alapos magyarázatot kaptam mindenre. 1,5 éves babával érkeztem, egy asszisztens hölgy rögtön segített és játszott vele, hogy a vizsgálat zökkenőmentesen történhessen!”
Kiemelkedő színvonalú ellátás
Professzionális szolgáltatások
széles választéka
Szakmailag és emberileg
is kiemelkedő orvoscsapat
Egyedi, nyugodt
és kényelmes környezet
Miben segít a dietetikus?
A dietetikus segít a megfelelő étrend összeállításában, akár egészséges táplálkozásról, étkezési szokások kialakításáról, akár az ideális testtömeg eléréséről, vagy különböző betegségek (pl. IR, PCOS, terhességi cukorbetegség, pajzsmirigy alulműködés, gyulladásos bélbetegségek, ételintoleranciák/allergiák) kezeléséről van szó.
A táplálkozás mindenkinél egyéni, melyet számos tényező befolyásol (nem, kor, aktivitás, ízlés, szokások, stb.). Ezen információk birtokában tud javaslatokat tenni, tanácsot adni, konkrét ételekkel, ételkészítéssel kapcsolatban is. Az egészséges táplálkozás minden életkorban nagyon fontos, ami már gyermekkorban a megfelelő szokások kialakításával megkezdődik.
Online időpontfoglalásHogyan néz ki egy dietetikai tanácsadás
A konzultációra való felkészülés már a személyes találkozás előtt megkezdődik, mivel az első konzultációra kérjük a pácienstől, hogy hozza magával az előző napokon vezetett táplálkozási naplóját.
A konzultáció a táplálkozási anamnézis felvételével kezdődik, itt a betegségeket, társbetegségeket, táplálkozási szokásokat, kedvelt ételféleségeket, panaszokat okozó alapanyagokat gyűjtjük össze. Ezt követően az adott állapotra vagy betegségre specifikus étrendi javaslatokról lesz szó, valamint a táplálkozási napló alapján a mindennapokba beépíthető módosításokat, változtatásokat, receptötleteket, alkalmazható alapanyagokat és ételkészítési eljárásokat beszéljük át. Az első tanácsadást követi körülbelül 4-6 héttel a kontroll alkalom, amikor az elején átbeszélt tanácsok beépítését beszéljük át, valamint az időközben felmerülő kérdéseket.
Online időpontfoglalásLeggyakoribb kórképek
1. Inzulinrezisztencia
Általában 1 év után érdemes orvoshoz fordulni.
Az inzulinrezisztencia egyre több embert érintő szénhidrát anyagcsere probléma. Sok esetben nem okoz tüneteket, és egyéb kivizsgálás során (pl. meddőség) derül rá fény. A szervek nem tudják megfelelő mértékben felvenni a vérben keringő, étkezéssel bevitt cukrot, amit a szervezet fokozott inzulintermeléssel próbál ellensúlyozni. Ez emelkedett inzulinszintet okoz, amikor a vércukor még normál tartományban marad. Gyakrabban fordul elő túlsúlyosok körében, de vékony testalkatú nőket (és férfiakat) is érinthet! Tünetei közé tartozik: hosszabb éhezés esetén idegesség, izzadás, remegés, nagy mennyiségű étel fogyasztása esetén fáradékonyság, szédülés, alvási nehézség, rendszertelen vagy elmaradó menstruáció, ok nélküli súlygyarapodás, petefészek ciszták megjelenése.
Diagnosztizálása: vércukor terheléses vizsgálattal (OGTT) történik, 75 g cukrot vízben feloldva kell elfogyasztani, és ennek hatását nézik a vércukor- és inzulin értékekre.
2. Policisztás ovárium szindróma (PCOS)
A policisztás ovárium szindróma a szervezet hormonháztartásának működését befolyásolja, elsősorban nőgyógyászati tünetek megjelenésével. Gyakran jár együtt a szénhidrát anyagcsere zavaraival (IR, DM). Kialakulásában szerepet játszhat a túl magas inzulinszint, valamint a férfi nemi hormonok túlsúlya. Tünetei közé tartozik: rendszertelen menstruáció, hasra lokalizálódó hízás, meddőség, bőrproblémák, fokozott szőrösödés.
Diagnosztizálása összetett: endokrinológus és nőgyógyász együttműködésével – panaszok, tünetek, hormonvizsgálatok, ultrahang vércukorvizsgálat alapján.
3. Túlsúly, elhízás
Az elhízás a zsírszövet olyan mértékű felhalmozódása, mely káros hatással van a szervezet működésére. Napjainkban egyre több embert érint (Magyarországon a felnőttek több mint 60%-át!), és sokszorosára növeli a társbetegségek (pl. szív és érrendszer, mozgásszervi, tüdő) előfordulását. Leggyakoribb oka a túlzott energiabevitel és a mozgásszegény életmód, valamint a nem megfelelő táplálkozási szokások. Ezen kívül okozhatják többek közt anyagcsere betegségek is. Diagnosztizálása: BMI-számítása, haskörfogat mérése, testösszetétel érése útján történhet, valamint laboratóriumi paraméterek is informatívak lehetnek.
4. Terhességi cukorbetegség
Az a cukorbetegség, mely a várandósság során alakul ki, vagy akkor lesz diagnosztizálva. A várandósság hatással van az anyagcserefolyamatokra, és ekkor nagyobb eséllyel alakul ki cukorbetegség. Általában diétával egyensúlyban tartható, és a szülést követően elmúlik. Mivel a kezeletlen terhességi cukorbetegség kockázatot jelent mind a magzatra, mind az édesanyára, a megfelelő táplálkozás kiemelt fontossággal bír.
Diagnózisa: Magyarországon a 24-28. terhességi hét között kötelezően elvégzendő 3 pontos vércukorterhelés (OGTT) eredménye adja a diagnózist. Bizonyos esetekben ún. előrehozott vagy korai vércukorterhelés lehet szükséges a 16. terhességi hét körül.
Neked milyen problémában segíthetünk?
Endokrinológia
Az endokrinológia az egész szervezet működésére jelentős hatást gyakorló hormonok termeléséért felelős úgynevezett belső elválasztású mirigyek működési zavaraival, gyulladásaival és daganataival foglalkozik.
Diabetológia
A cukorbetegség népbetegség, legtöbbször mégis viszonylag későn diagnosztizálják. A diabéteszre legtöbbször már csak akkor derül fény, amikor valamilyen egyéb problémát okoz: romlik a látás, nehezen gyógyulnak a sebek, hideggé válnak a végtagok stb. Pedig egy egyszerű szűréssel időben észre lehetne venni a problémát, ezzel elejét véve a szövődményeknek.
Kardiológia
Ha az autód hibásodik meg, szereted szakemberre bízni, hiszen az ő munkájától függhet akár a Te életed is. Ne bánj máshogy a szíveddel sem! A szív- és érrendszeri megbetegedések rengeteg embert érintenek – Te is közéjük tartozol? Egy kardiológiai kivizsgálásból kiderül!
Dietetika
A dietetikus segít a megfelelő étrend összeállításában, akár egészséges táplálkozásról, étkezési szokások kialakításáról, akár az ideális testtömeg eléréséről, vagy különböző betegségek (pl. IR, PCOS, terhességi cukorbetegség, pajzsmirigy alulműködés, gyulladásos bélbetegségek, ételintoleranciák/allergiák) kezeléséről van szó.
A táplálkozás mindenkinél egyéni, melyet számos tényező befolyásol (nem, kor, aktivitás, ízlés, szokások, stb.). Ezen információk birtokában tud javaslatokat tenni, tanácsot adni, konkrét ételekkel, ételkészítéssel kapcsolatban is. Az egészséges táplálkozás minden életkorban nagyon fontos, ami már gyermekkorban a megfelelő szokások kialakításával megkezdődik.
Aktuális áraink
Kardiológia
Poszt COVID szűrőcsomagok COVID betegség utáni szövődmények vizsgálata (3 hónapon belül) | 49.900 Ft-tól |
Szakorvosi vizsgálat + szív UH | 39.000 Ft |
Szakorvosi vizsgálat + szív UH és spirometria (légzésfunkciós vizsgálat) | 49.900 Ft |
Kontroll vizsgálat | 20.000 Ft |
Kiegészitő lehetőség
Nyugalmi EKG kiértékeléssel | 10.000 Ft |
Terheléses EKG kiértékeléssel | 30.000 Ft |
Diabetológia
Első szakorvosi konzultáció | 35.000 Ft |
Kontroll vizsgálat (3 hónapon belül) | 30.000 Ft |
Cukornapló emailes konzultáció (első személyes konzultációt követő 3 hónapon belül ) | 5.000 Ft /db |
Dietetikai tanácsadás 1. alkalom (60 perc) előtte 3 napos táplálkozási napló javasolt | 18.000 Ft |
Dietetika kontroll alkalom (személyes vagy online) 40 perc | 10.000 Ft |
Dietetika
Dietetikai tanácsadás 1. alkalom (60 perc) előtte 3 napos táplálkozási napló javasolt | 18.000 Ft |
Kontroll alkalom (személyes vagy online) 40 perc | 10.000 Ft |
Nálunk mindig lehet még egy kérdésed!
Kollégáink a dietetikai tevékenységek széles skálájának szakértői – így biztosítjuk, hogy bármivel is jössz el hozzánk, mindig a lehető legjobb ellátást és a legpontosabb válaszokat kapd!