Természetesen, mintha torokfájással jönnél!
Proktológia
Budaörs Corvin Pasarét
Ma már többé-kevésbé természetes, hogy ha úgy érezzük, valami nem működik jól, ellátogatunk a rendelőbe – kivéve, ha a végbélről van szó, ebben az esetben ugyanis szeretjük a homokba dugni a fejünket. Inkább nem akarjuk észrevenni a problémát. Nem is fáj az annyira, biztos nem is aranyér. Csak egy kicsit vérzett, lehet az csak valami apróság is…
Ismerős? Akkor szeretnénk megnyugtatni: a végbél is csak egy szerv, a proktológusnak pedig a végbélpanaszok pontosan olyan természetesek, mintha torokfájással keresnéd fel a háziorvost. Ő ugyanis kimondottan a végbél rendellenességeivel foglalkozik.
Nincs túl kínos probléma, de magadnak sokat árthatsz, ha későn kérsz segítséget. Végbélproblémáiddal keress fel minket; jól képzett orvosaink mindent megtesznek azért, hogy nyugodt, feszültségmentes légkört teremtsenek a rendelőben, és a lehető legkevesebb kellemetlenséggel száműzzék a panaszaidat.
Lénárt Karolina
Google értékelés
„Azonnal találtam megfelelő időpontot online, a rendelő nagyon szép volt a munkatársak pedig szuper kedvesek, a vizsgálat alatt nagyon alapos magyarázatot kaptam mindenre. 1,5 éves babával érkeztem, egy asszisztens hölgy rögtön segített és játszott vele, hogy a vizsgálat zökkenőmentesen történhessen!”
Kiemelkedő színvonalú ellátás
Professzionális szolgáltatások
széles választéka
Szakmailag és emberileg
is kiemelkedő orvoscsapat
Egyedi, nyugodt
és kényelmes környezet
Neked milyen problémában segíthetünk?
Aranyér
Vérzés, fájdalom és viszketés a legkellemetlenebb helyen – ha számodra is jól ismertek ezek a problémák, amik a felnőttek egyötödét érintik, akkor itt az idő, hogy tegyél ellene..
…rendelőnkben egy kíméletes és tartós megoldást hozó lézersebészeti műtéttel segítünk megszabadulni panaszaidtól.
Ha aranyér gyanúja merül fel, először mindenképp vizsgálat szükséges, hogy megállapítsuk, milyen stádiumban van, azaz mennyire súlyos az elváltozás. Lehet, hogy számodra ijesztő, mert vérzik, de lehetséges, hogy valójában csak egy apró, ártalmatlan elváltozás van a háttérben, ezért sem műtét, sem lézeres kezelés nem szükséges, csupán egy speciális kúp. Fontos, hogy mindig az állapotodnak, stádiumnak megfelelően kezeljük az aranyeret.
Aranyér lézeres kezelése
Az aranyér lézeres kezelése egy minimálisan invazív eljárás, amely során egy speciális lézer segítségével szüntetjük meg az aranyeres csomókat. A lézerfény precízen célozza meg és zárja el az aranyeres ereket, ezzel megszüntetve a kellemetlen tüneteket, és elősegítve a gyors gyógyulást. Az eljárás rendkívül pontos, és minimális fájdalommal jár.
Az eljárás előnyei:
- Gyors és hatékony: Az aranyér lézeres kezelése rövid idő alatt elvégezhető, és azonnal érezhető eredményeket hoz.
- Gyors felépülés: A lézeres kezelés után a páciensek gyorsan visszatérhetnek mindennapi tevékenységeikhez.
- Kevesebb komplikáció: Az eljárás során minimális a vérzés kockázata, és a fertőzésveszély is alacsonyabb.
Hogyan zajlik a kezelés?
- Konzultáció: Az első lépés egy alapos orvosi konzultáció, amely során szakorvosunk felméri az aranyér súlyosságát, és eldönti, hogy a lézeres kezelés megfelelő-e a számodra.
- Előkészítés: Ha úgy döntesz, akkor a vizsgálat után következhet akár rögtön a lézeres kezelés is, de természetesen lehetőség van egy külön alkalommal is elvégezni a beavatkozást.
- A lézeres kezelés: A lézeres aranyér műtét az érintett terület teljes elérzéstelenítésével kezdődik. Majd operációs lézerrel biztonsági lekötés kíséretében úgymond elpárologtatjuk a kitágult vénákat (azaz magukat az aranyereket). Az egész beavatkozás általában nem vesz több időt igénybe, mint 15 perc.
- Utókezelés: A beavatkozás után megbeszéljük, hogy mire kell odafigyelned a műtétet követő időszakban. Hacsak nem nehéz fizikai munkát végzel, akkor 1-2 nappal a műtét után folytathatod a megszokott munkavégzést, az erőteljesebb mozgásformákkal, sportokkal általában 2 hetet szükséges várni. Az első 4-5 napon tapasztalhatsz némi fájdalmat, ezek jól reagálnak a fájdalomcsillapító szerekre és kúpokra.
Kiknek ajánljuk a lézeres kezelést?
Az aranyér lézeres kezelése ideális megoldás lehet mindazok számára, akik gyors, hatékony és kevésbé fájdalmas megoldást keresnek aranyeres panaszaik enyhítésére. Különösen ajánlott azoknak, akiknek a hagyományos kezelési módszerek (kenőcsök, kúpok) nem hozták meg a kívánt eredményt.
Fordulj hozzánk bizalommal!
Ha többet szeretnél megtudni az aranyér lézeres kezeléséről, vagy időpontot szeretnél foglalni, kérjük, vedd fel velünk a kapcsolatot. Szakértő orvosaink készséggel állnak rendelkezésedre, hogy segítsenek visszanyerni egészségedet és komfortérzetedet.
Ne hagyd, hogy az aranyér tovább rontsa életminőségedet! Válaszd a lézeres kezelést, és tapasztald meg a gyors és hatékony gyógyulás előnyeit.
Végbélrepedés
A végbélrepedés egy nagyon kellemetlen, fájdalmas, és gyakran vérzéssel járó eltérés. Egy laikus személy nehezen tudja megkülönböztetni az aranyértől, hiszen hasonlóak a tünetek. A végbélrepedés a nyálkahártya kis berepedését jelenti, amely kialakulhat kemény széklettől, székrekedéstől, de akár hasmenéstől is, vagy valamitől, ami megkarcolhatta a nyálkahártyát a végbél végén.
Miért fordulj hozzánk?
Az aranyérhez hasonlóan ezzel a problémával sem szeret az ember orvoshoz fordulni. Ugyanakkor nagyon fontos, hogy foglalkozzunk vele, mivel a repedés egy seb, ami magától ugyan be tud gyógyulni, de nehezen, tehát ilyenkor fontos, hogy a páciens tudjon róla, milyen jellegű problémája van. Proktológus tud felírni speciális krémeket, ugyanis a gyógyszertárban kapható vény nélküli készítmények nem biztos, hogy megfelelő megoldást nyújtanak, hiszen azok elsősorban aranyérre használhatóak. Ha elmarad a végbélrepedés kezelése, a seb krónikussá vagy súlyosabbá válhat, egy következő nehéz székletkor pedig ismét könnyen felrepedhet. Gyakran visszatérhet és okozhat panaszokat, amelyek a későbbiekben egyre komolyabb problémákhoz vezethetnek. A repedés befelé terjedhet, akár sipoly, tályog vagy egyéb súlyosabb eltérés alakulhat ki belőle.
Sipoly-tályog
Mi az a sipoly?
A sipoly (latin nevén fistula) egy nyílás valahol a testben, amelyen keresztül folyadék tud átáramolni. Létrejöhet két testüreg, testüreg és a bőr, illetve testüreg és a szomszédos szerv között. Kialakulásának oka többnyire valamilyen szöveti károsodás (direkt vagy véletlen), illetve gyulladás. A sipolyok lehetnek akutak vagy krónikusak, illetve a tünetek súlyossága is nagyon változó lehet.
A sipolyokon átáramló folyadék lehet széklet, vizelet, váladék, nyál, vér. Jellemző a folyamatos váladékozás, így a fertőzésveszély is nagy lehet bizonyos területeken. Ez alapján látható, hogy a sipoly lehet nagyon kellemetlen, de kifejezetten veszélyes probléma is, amit mihamarabb kezelni kell.
Miért alakulnak ki a sipolyok?
A sipoly kialakulásának több oka is lehet, legtöbb esetben valamilyen sérülés, károsodás áll a háttérben.
A sipolyok leggyakrabban a következő folyamatok következményei:
- Gyulladások következtében kialakult szöveti károsodások;
- Traumák, amik jelenthetnek balesetet, műtéti hegeket, égési sérüléseket, vagy sugárkezelt területeket;
- Bizonyos daganatos megbetegedések, mint a bőrt, a húgyhólyagot, vagy a vastagbelet érintő ráktípusok;
- Krónikus betegségek, úgymint Crohn-betegség, bizonyos autoimmun problémák;
- Egészségtelen életmód: káros szenvedélyek, egészségtelen táplálkozás, mozgáshiány.
Ha nem súlyos a helyzet, akkor a sipolyt antibiotikumos kezelés is megszüntetheti, de az is elképzelhető, hogy sipoly műtétre is szükség lesz. A sipoly műtét különböző lehet attól függően, hogy hol helyezkedik el a sipoly és mennyire súlyos. Ha a felszínhez közel van, akkor akár járóbeteg ellátás keretein belül, lézerrel is eltávolítható, de ha mélyebben helyezkedik el, akkor altatásos műtétet végeznek, kórházi megfigyeléssel.
Mi az a tályog?
A végbél tályog és a sipoly tulajdonképpen ugyanannak a betegségnek a két formája, a tályog a betegség korai szakasza, a sipoly pedig a krónikus – hosszú időn át fennálló, visszatérő formája. A végbél csatorna két hámja közötti vonalba vezető mirigyek kivezető járatainak fertőződésekor gyulladás és tályog képződés jöhet létre. Ez a gyulladás indul meg a környező szövetek vagy a külső záróizom melletti bőr felé.
Mitől alakul ki?
Az esetek nagy részében a kialakulás nem vezethető vissza specifikus okokra, férfiakban valamivel gyakoribb. A kialakulást elősegítheti a túlsúly, illetve a nem megfelelő higénia. Az esetek egy részében egyéb betegségek állhatnak a kialakulás hátterében, mint autoimmun betegségek, gyulladásos bélbetegségek, ezért visszatérő panaszok esetén fontos lehet a gasztroenterológiai kivizsgálás.
Milyen tünetei vannak?
A felületesen elhelyezkedő tályogok már korán fájdalmasak, a végbél körüli területen feszülő bőr alatti kitüremkedést okoznak, melyek időnként spontán megnyílhatnak, bűzösen váladékozhatnak. Ezt kísérheti láz és hidegrázás is. Léteznek mélyebben fekvő tályogok is, ahol sokszor nehezebb a diagnózis és a tünetek sem alakulnak ki olyan gyorsan vagy erősen.
Hogyan kezelhető?
Tályogok spontán gyógyulása csak ritka esetben következik be. A tályogok terápiája a széles sebészeti feltárás kevésbé komplikált esetben helyi érzéstelenítésben, vagy kórházi körülmények között gerincközeli érzéstelenítésben vagy altatásban. A feltárást követően az elváltozás teljes tisztítása, amennyiben sipolyjárat is van, ennek ellátása történik a talált elváltozásnak megfelelően. Ezek a sebek nyitva kezelendőek, általában naponta egyszer vagy akár többször öblítendőek, kötözendőek.
Végbél körüli szemölcsök
Ezek a szemölcsök nem csupán a végbél körül alakulhatnak ki, hanem a hüvelybemenetnél vagy a gát területén gyakorlatilag bárhol, de a végbél körül is gyakori a megjelenésük. Ezeket általában a HPV vírus alacsony rizikójú törzsei okozzák. Ezek az esetek jelentős részében nem rákosodnak el, ám igazán kellemetlen megjelenésűek, ezért az eltávolításuk mindenképp javasolt.
A szemölcsök eltávolítása
A szemölcsök eltávolítására több lehetőség van. Régebben fagyasztották vagy különféle ecsetelőkkel kezelték őket, azonben ezek csak átmenetileg oldják meg a panaszokat. A szemölcsök eltávolítására korszerű megoldás a lézeres eljárás, ahol egy apró fájdalomcsillapító injekció után abszolút fájdalommentesen elpárologtatjuk őket.
Fontos tudni, hogy akinek nemi szemölcse van, a vírus már benne van a szervezetében, több sejtben is, azonban csak a konkrét elváltozást, a szemölcsöt tudjuk eltávolítani. Mivel a vírus ott marad a szervezetben, idővel újabb elváltozásokat tud okozni – leggyakrabban akkor, ha az immunrendszer legyengül valami miatt. Így a vírus könnyebben reaktiválódik, ezért érdemes minél hamarabb megszabadulni tőle, még akkor is, ha olyan területen van, amit az ember nem szívesen mutogat senkinek. Azonban szeretnénk megnyugtatni: a végbél is csak egy szerv, a proktológusnak pedig a végbélpanaszok pontosan olyan természetesek, mintha torokfájással keresnéd fel a háziorvost.
Terhességi aranyér
A terhességi aranyér egy gyakori probléma a várandós nők körében. Az aranyér a végbélnyílás körüli erek kitágulását és gyulladását jelenti, amelyek fájdalmat, viszketést és vérzést okozhatnak.
Hogyan alakul ki a terhességi aranyér?
A terhesség során számos tényező hozzájárulhat az aranyér kialakulásához:
- Növekvő nyomás: Ahogy a méh növekszik, egyre nagyobb nyomást gyakorol a medence és a végbél körüli erekre.
- Hormonszint változások: A progeszteron hormon szintjének emelkedése az erek falának ellazulását okozhatja, ami könnyebben vezet a kitágulásukhoz.
- Székrekedés: A terhesség alatt gyakori a székrekedés, ami erőlködéshez vezethet a székletürítés során, növelve az aranyér kialakulásának kockázatát.
- Vér térfogatának növekedése: A terhesség alatt a vér mennyisége megnő, ami szintén nagyobb nyomást gyakorol az erekre.
Milyen tünetekre érdemes odafigyelni?
- Viszketés és irritáció a végbélnyílás körül
- Fájdalom, különösen a székletürítés során
- Vérzés a székletben vagy a WC-papíron
- Kidudorodó csomók a végbélnyílás körül
A terhességi aranyér kezelése és megelőzése fontos a kismamák számára, hogy a várandósság minél kényelmesebben és egészségesebben teljen. Ha többet szeretnél megtudni az aranyér kezeléséről, vagy időpontot szeretnél foglalni, kérjük, vedd fel velünk a kapcsolatot. Szakértő orvosaink készséggel állnak rendelkezésedre, hogy segítsenek visszanyerni egészségedet és komfortérzetedet.
Proktológia, ahová félelem nélkül érkezhetsz
Mindig voltak, vannak, és lesznek is emberek, akik csak akkor keresik fel az orvost, ha már nagy a gond, a többségnek azért többé-kevésbé természetes, hogy ha úgy érzi, valamije nem működik jól, ellátogat a rendelőbe.
Kivéve, ha a végbélről van szó, ebben az esetben ugyanis szeretjük a homokba dugni a fejünket.
Inkább nem akarjuk észrevenni a problémát. Nem is fáj az annyira, biztos nem is aranyér. Csak egy kicsit vérzett, lehet az csak valami apróság is. Mindent megmagyarázunk valamivel, csak nehogy el kelljen látogatni a proktológushoz.
Minden bizonnyal Téged is foglalkoztatnak hasonló kérdések
Milyen problémákkal foglalkozik a proktológus?
Kedves betegeink! A végbél is csak egy szerv, a proktológusnak pedig a végbélpanaszok pontosan olyan természetesek, mintha torokfájással keresnéd fel a háziorvost. Ne érezd kínosnak, kellemetlennek, számunkra egyáltalán nem új a helyzet, rengeteg hasonlót láttunk már!
Az alábbi problémákkal foglalkozik a proktológus:
- aranyérrel
- a végbél gyulladásos folyamataival
- végbelet érintő daganatokkal
- végbélrepedéssel
- végbélsipollyal
- végbélpolippal
A felsoroltak között vannak viszonylag könnyen kezelhető, és súlyos problémák is. Mivel laikusként a tünetekből nem tudhatjuk biztosan, mivel állunk szemben, mindenképpen javasolt orvosi vizsgálat!
Mik azok a tünetek, amikkel fel kell keresni a proktológust?
- váladékozás
- véres széklet
- viszketés a végbél tájékán
- fájdalomérzet a végbélben
- idegentest-érzet, illetve bármilyen diszkomfort érzet a végbélben
- elváltozások a végbél környékén
- rendszeres hasmenés
Mindegyik tünetet okozhatja többféle probléma is, ezért lehetetlen ezek alapján megállapítani, hogy mi is a baj pontosan. Lehet egy apróság, de lehet súlyos betegség is a háttérben, ami mindenképpen orvosi segítséget igényel.
Ne feledd, hogy a panaszok nem múlnak el attól, hogy nem akarsz róluk tudomást venni!
Minél tovább vársz, annál rosszabb lesz az állapotod, és annál tovább fog tartani a gyógyulás.
Ha a fenti problémákat rendszeresen tapasztalod, mindenképpen kérj időpontot proktológiai rendelésünkre, hogy mihamarabb megoldást találhassunk rá!
A végbél is csak egy szerv – ne legyen ciki orvoshoz menni, ha gond van vele!
Nálunk mindig lehet még egy kérdésed!
Kollégáink a proktológia széles skálájának szakértői – így biztosítjuk, hogy bármivel is jössz el hozzánk, mindig a lehető legjobb ellátást és a legpontosabb válaszokat kapd!