Sem megbízhatóság, sem diszkréció, sem empátia terén nem szeretnél kompromisszumokat kötni, mikor rendelőt keresel?
Genetikai vizsgálatainkon mindenből a legjobbat kapod
Budaörs
Minden leendő szülő számára a legfontosabb kérdés, hogy a pocakban növekvő baba vajon egészséges lesz-e. A várandósság alatt kötelező ultrahangvizsgálatok, vagy ahogy a köznyelv ismeri őket, „genetikai ultrahangok” pedig erre a kérdésre igyekeznek választ adni.

Lénárt Karolina
Google értékelés
„Azonnal találtam megfelelő időpontot online, a rendelő nagyon szép volt a munkatársak pedig szuper kedvesek, a vizsgálat alatt nagyon alapos magyarázatot kaptam mindenre. 1,5 éves babával érkeztem, egy asszisztens hölgy rögtön segített és játszott vele, hogy a vizsgálat zökkenőmentesen történhessen!”

Szilágyi Fruzsina
Google értékelés
„Még csak egyszer voltam, de nagyon elégedett vagyok. A rendelő igényes, a doktornő szakmailag nagyon felkészült, és úgy válaszolta meg a sok kérdésem, hogy végre nem éreztem, hogy gond, hogy érdeklődöm. Szerintem vissza fogok járni. Az ügyintézés telefonon, e-mailben könnyen és gyorsan megy.”

Ádám Bettina
Google értékelés
„A rendelő nagyon igényes, jól felszerelt. A doktornő mérhetetlenül kedves és figyelmes. Mindig izgulok a vizsgálatok miatt, de a doktornő hamar megnyugtat, finoman és precízen vizsgál. Mindig megkapom a válaszokat az összes kérdésemre 🙂 Elégedett vagyok a teljes szolgáltatással.”

Kövi Erika
Google értékelés
„Az L33 Medical Corvinban jártam tegnap. Nagyon pozitív volt minden.
Maga a hely nagyon barátságos, nagyon kedves volt a recepció és mindenki jó kedvű mosolygós és segítőkész volt. Az orvos, aki tegnap vizsgált is nagyon kedves volt és köszönöm az L33-nak a hozzáértést. Nagyon tudom ajánlani. Abszolút 5 csillag.”

Simon Renáta
Google értékelés
„Én nem szeretek orvoshoz járni, és tényleg csak akkor megyek amikor már muszáj. Itt pedig mindenki annyira de annyira kedves, hogy az hihetetlen. Ez nagyon sokat számít, amikor az ember kiszolgáltatottnak érzi magát egy állapot miatt. Úgyhogy én nagyon hálás vagyok nekik, hogy a szakértelem mellett az emberségre is ennyire figyelnek!”

Tarjányi Nóri
Google értékelés
„Csak ajánlani tudom a rendelőt, több orvosnál is voltam különböző területeken, mindenki, a recepciós hölgyek is, az asszisztensek is, egytől egyig végtelen kedvességgel, türelemmel, szakmai tudással és empátiával állnak a páciensekhez. Mostantól kezdve csak ide fogok járni.”

Magócs Máté
Google értékelés
„A váróterem tiszta, rendezett, asszisztensek nagyon kedvesek és segítőkészek voltak. A Doktor úr végtelenül türelmesen végig hallgatta panaszaimat, majd alaposon kivizsgált, miközben folyamatosan tájékoztatott, hogy éppen mi fog történni, illetve mit fogok érezni. A kezelés végén pedig hasznos tanácsokkal látott el a leggyorsabb felépülés érdekében.”

Kenesei Judit
Google értékelés
„A laborba mentünk lányommal, aki mindig rosszul viselte a tűt, de itt nagyon pozitív élményben volt része, egyáltalán nem fájt neki és jót beszélgettünk a doktornővel. Köszönjük a gondos ellátást!”

Edit Márki
Google értékelés
„Szép tiszta, igényes környezet. Kedves, segítőkész volt az asszisztens. A rendelő nagyon jól felszerelt, mindenről pontos részletes tájékoztatást kaptam. A doktornő akinél voltam nagyon kedves, figyelmes volt. Szívesen megyek vissza újra.”
Kiemelkedő színvonalú ellátás
szakértői kezekben
Professzionális szolgáltatások
széles választéka
Szakmailag és emberileg
is kiemelkedő orvoscsapat
Egyedi, meghitt
és kényelmes környezet

Életbevágóan fontos kérdés:
Egészséges lesz-e a kisbabám?
Mindent még az ultrahang sem lát, de egyre jobbak a gépeink, így egyre több, esetleges problémára utaló jelet tudunk felismerni.
Éppen ezért, érdemes a genetikai ultrahangokat komolyan venni, és a lehető legjobban felszerelt, legjobb szakemberekkel dolgozó rendelőben elvégeztetni.
Online időpontfoglalásMelyek a kötelező ultrahang vizsgálatok
várandósság során?
- 1. trimeszteri ultrahang szűrővizsgálat
- 2. trimeszteri ultrahang szűrővizsgálat
- 3. trimeszteri ultrahang szűrővizsgálat
- Terminusközeli állapotszűrés
A genetikai ultrahangokat nem végezheti akárki: csakis olyan szakember, aki jártas ezen a területen.
Természetesen lehet egy várandósság során több ultrahangvizsgálatot is végezni (általában végeznek is), a felsoroltaknak azonban mindenképpen meg kell lenniük.
Bár az ultrahangvizsgálatok menete és feltételei is szigorú szabályokhoz kötöttek, mégis tény, hogy nem mindenhol ugyanazt kapja az ember: előfordulhatnak eltérések a különböző helyeken végzett vizsgálatok között. Ennek oka, hogy a technika fejlődése új kutatási területeket nyit meg, melyek hatással vannak a hazai és nemzetközi irányelvekre egyaránt. Ezeknek a naprakész követése rendkívüli odafigyelést igényel, kihívás elé helyezve a szakmában dolgozókat.
Minden genetikai ultrahangnál van egy lista, ami alapján az orvos alaposan végignézi a magzatot. A lista pontjain minden esetben végig kell menni, emellett azonban mást is vizsgálhat az orvos, amit fontosnak tart.


Mit vizsgálunk a kötelező ultrahangok során?
Minden genetikai ultrahangnál van egy lista, ami alapján az orvos alaposan végignézi a magzatot.
A lista pontjain minden esetben végig kell menni, emellett azonban mást is vizsgálhat az orvos, amit fontosnak tart.
A vizsgálatok folyamatáról
mégpontosabban
Az I. trimeszteri ultrahang
Az első trimeszteri ultrahangvizsgálatra 11 hét 4 nap és 13 hét 6 nap között kerülhet sor, de optimálisan a 12-13. hét között végezzük. Fontos, hogy a kismama lehetőleg teli hólyaggal érkezzen, ezzel ugyanis nagymértékben javítja a látási viszonyokat. Alapvetően hasi ultrahang, de előfordulhat, hogy szükség van hüvelyi vizsgálatra is.
Mi is történik ilyenkor?
- A terhesség pontos korának, a szülés várható idejének megállapítása: ez az ultrahangvizsgálat a legjobb időpont, hogy pontosan megbecsülhessük a baba korát – később már lehetnek egyéni eltérések a fejlődésben.
- A baba részletes vizsgálata anatómiai szempontból: testrészek, szervek ellenőrzése.
- A szív és központi idegrendszer korai vizsgálata: bár a protokollnak ez nem része, mi fontosnak tartjuk már ilyenkor is elvégezni ezt a vizsgálatot is!
- Kombinált szűrés esetén a kockázatbecsléshez használt ultrahangos markerek pontos mérése.
- Terhességi magasvérnyomás kockázatbecsléséhez szükséges markerek mérése.


A II. Trimeszteri ultrahang
A második trimeszterben esedékes ultrahangvizsgálat a legrészletesebb anatómiai vizsgálat a terhesség alatt. A 18-22. hét között történhet, a legjobb azonban a 19-20. héten végezni, ezért érdemes így kérni az időpontot. Erre a vizsgálatra üres hólyaggal célszerű érkezni, és számíthatunk hüvelyi ultrahangvizsgálatra is a méhszáj hosszának ellenőrzése, és a koraszülés kockázatának becslése céljából.
Mit vizsgálunk ezen az ultrahangon?
- A baba anatómiáját.
- Részletesen ellenőrizzük a szívet és az idegrendszert, valamint a testi anatómiát.
- Megmérjük a méhnyak hosszát, hogy megbecsülhessük a koraszülés kockázatát.
- Ellenőrizzük a lepény helyzetét.
Mi vizsgáljuk, habár nem része a protokollnak:
- A központi idegrendszer bizonyos elemeinek fejlődését: a fő agyi struktúrák meglétét, az agyi barázdák kialakulását stb.;
- Elvégezzük a szív kiterjesztett szűrését, mellyel a súlyos szívfejlődési rendellenességek több mint 90%-a kiszűrhető, míg a protokoll szerinti vizsgálattal csak a 60%-uk;
- Szűrjük a lepény tapadási rendellenességeit – minden, méhen végzett műtét után nő a kockázata a tapadási problémáknak, amikről fontos időben tudomást szerezni.
A III. trimeszteri ultrahang
Ezt az ultrahangot a 30-32 hét között végezzük, célja egy általános állapotfelmérés, valamint olyan, esetleges rendellenességek vizsgálata, amikre korábban nem volt lehetőség. Szintén üres hólyaggal ideális érkezni, a hüvelyi ultrahang pedig felmerülhet a központi idegrendszer részletesebb vizsgálatának céljából (ha fejvégű a baba).
- A nagyerek egyes rendellenességei: kisebb, de adott esetben teendőt igénylő szűkületek sok esetben csak ebben a terhességi korban válnak láthatóvá
- Vesék, belek, vázrendszer bizonyos eltéréseinek szűrése. Ezek a szervrendszerek 3. trimeszterben sokkal részletesebb képet adnak, így fontos rájuk visszatérni, itt lehet kiszűrni pl. esetleges béltágulatokat, amik ritkán, de felvethetik egy veleszületett szűkület jelenlétét. Így tudjuk előre, ha a megszületést követően fokozottabb odafigyelés szükséges.
- Központi idegrendszer ismételt vizsgálata, hiszen az agy ilyenkor már sokkal fejlettebb.
- A magzati növekedés ütemének ellenőrzése
- Magzatvíz mennyiségének ellenőrzése: utalhat problémára az is, ha túl kevés, és az is, ha túl sok.
- Lepényi funkció ellenőrzése – hetekkel előre jelezhet egy esetleges növekedésbeli elmaradást!
- Lepény pozíciójának végső ellenőrzése: fontos információ lehet a szülés módjával kapcsolatban.
- Magzat fekvése: szintén befolyásolhatja a szülés módját.


Terminusközeli állapotszűrés
Ez a vizsgálat régebben kötelező volt, de sajnos kivették a protokollból. Mi ugyanakkor fontosnak tartjuk, ezért határozottan javasoljuk a 36-38. hét között elvégezni.
Mit vizsgálunk ezen az állapotszűrésen?
- Lepényfunkció ellenőrzése: megnézzük, hogy a méhlepény el tudja-e még látni a baba szükségleteit;
- Súlybecslés: megbecsüljük a magzat várható születési súlyát;
- Magzat fekvése: megnézzük, hogyan fekszik a baba, ez ugyanis fontos információ a szülés módjához kapcsolódóan, és változhat még a 30-32. hét után is.
Genetikai ultrahang az L33-ban
ahol van idő mindent megnézni!
- Eleve hosszú a megvizsgálandó szerveket tartalmazó lista, ha mindent alaposan meg szeretnénk nézni, nem lehet 5-10 perc alatt végigrohanni rajta;
- Ahogy már korábban írtuk, elvégzünk olyan méréseket, ellenőrzéseket is, amik protokoll szerint nem részei az ultrahangvizsgálatnak, de mi fontosnak tartjuk, ez viszont plusz idő;
- Előfordul, hogy a baba nem éppen ideális helyzetben fekszik, nem kifejezetten együttműködő, így nehezebben látjuk, amit szeretnénk;
- Fontosnak tartjuk, hogy a leendő szülők is lássák, értsék, mit látnak, miről beszélünk, ezért nekik is mindent megmutatunk és alaposan elmagyarázunk, válaszolunk a felmerülő kérdéseikre;
- Nem csak a terhességet tartjuk szem előtt: fontos maga a kismama is, az ő közérzete, kórelőzménye, ugyanis ezek alapján is felmerülhet további vizsgálatok szükségessége;
- Mindenkinek, mindig lehet még egy kérdése: fontos számunkra, hogy senki ne hagyja el a rendelőt kétségekkel, kérdőjelekkel. Sosem sietünk annyira, hogy ne legyen idő feltenni még egy kérdést.


Mindezek miatt nálunk a genetikai ultrahangvizsgálatok alap időkerete 40 perc!
Úgy tapasztaltuk, ennyi idő kell ahhoz, hogy kapkodás nélkül tudjunk nagyon alaposan, tetőtől talpig, minden részletre kiterjedően átvizsgálni egy pocakban lévő babát úgy, hogy közben a szüleit is be tudjuk vonni.
A 40 perc azonban csak irányadó: ha bármilyen okból nem férünk bele ebbe az időkeretbe, minden probléma nélkül tovább vizsgáljuk a babát, az alaposság ugyanis nem mérhető időben!
Hogyan érkezz
a vizsgálatra?
1. trimeszteri ultrahang:
- 11 hét 4 nap és 13 hét 6 nap között, de ideálisan a 11-12. héten
- teli hólyaggal.
2. trimeszteri ultrahang:
- 18-22. hét között, de ideálisan a 19-20. héten
- üres hólyaggal.
3. trimeszteri ultrahang:
- 30-32. hét között
- üres hólyaggal.
Ha alapos, precíz, minden részletre kiterjedő, igazán megnyugtató genetikai ultrahangvizsgálatot szeretnél, ahol mindig lehet még egy kérdésed, várunk szeretettel!
Online időpontfoglalás
Mi segítünk ebben!
Kollégáink
akikhez bizalommal fordulhatsz
Dr. Fekete Áron
szülész-nőgyógyász, ultrahang specialista
Dr. Fekete Áron vagyok szülész-nőgyógyász,
Általános orvosi diplomámat a Semmelweis Egyetemen kaptam, majd a szülészet-nőgyógyászat szakvizsgát és a szülészeti-nőgyógyászati ultrahang diagnosztika licenszét is megszereztem. A családi történet szerint már gyermekkoromban is azt mondtam, hogy orvos leszek. Sok időt töltöttem a nagybátyám és nagynéném vidéki rendelőjében, ültem a váróban és elbeszélgettem a várakozó páciensekkel 😊
Tetszett a szakma sokszínűsége
Az csak később rajzolódott ki, hogy melyik terület érdekel leginkább. Az egyetemre kerülve fordult a szülészet-nőgyógyászat felé az érdeklődésem, mert tetszett, hogy a szakma sok különböző tevékenységből áll össze (műtétek, diagnosztika, egy kis endokrinológia, illetve az ambuláns ellátásban egy hosszabb, gondozás jellegű tevékenység, ami kicsit a háziorvos feladataira is emlékeztet). Az fogalmazódott meg bennem, hogy mennyire csodálatos lehet ennyi mindenhez egyszerre érteni. Idővel, mindent kipróbálva rájöttem, hogy az én szívemhez a diagnosztika áll ezek közül legközelebb, így kezdtem el ultrahang szűrővizsgálatokkal foglalkozni, ami ma a fő szakterületem.